DEKORACJA ELEWACJI DOMU

Elewacja

Pomysłowa i estetyczna elewacja domu sprawia, że wyróżnia się on na tle innych. Na rynku dostępnych jest wiele propozycji na ciekawe i oryginalne wykończenia fasad. Oprócz tradycyjnych tynków, pełniących funkcje dekoracyjne, coraz częściej spotyka się alternatywne formy zdobienia elewacji, które przyciągają wzrok i powodują, że budynek nabiera charakteru.

Alternatywą dla tradycyjnych tynków, klinkieru czy drewna, są tynki mozaikowe, zwane także żywicznymi. Wyróżniają się one ciekawą kolorystyką oraz fakturą, a specjalne dodatki, takie jak mika (naturalne kruszywo) powodują, że kolor tynku zbliżony jest do naturalnego kamienia.

Niezaprzeczalnym atutem mozaiki jest łatwość utrzymania ich powierzchni w czystości. Bez problemu można je zmywać i szorować, a mimo to kolor nie traci na trwałości i intensywności. Dzięki ich wysokiej odporności mechanicznej, niegroźne są im zadrapania, uszkodzenia, które mogą pojawić się podczas użytkowania. Wszystkie te cechy powodują, że tynki mozaikowe są idealnym rozwiązaniem w miejscach eksponowanych, narażonych na uszkodzenia
i zabrudzenia: strefy cokołowe budynków, elementy ogrodzeń, balustrad.

Ważne:

Przed nakładaniem tynku mozaikowego (żywicznego) o intensywnym kolorze kruszywa, zaleca się stosowanie podkładu tynkarskiego wybarwionego pod kolor tynku, dzięki temu nie będą widoczne drobne niedociągnięcia struktury, które mogą powstać w trakcie niedokładnego wykonywania prac, przez mniej doświadczonych wykonawców.

ZALETY TYNKÓW ŻYWICZNYCH

 odporne na wpływ warunków atmosferycznych, uszkodzenia mechaniczne

 łatwe do utrzymania w czystości

 dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej

 odporne na szorowanie

POWIĄZANE PRODUKTY

MOZATYNK-S 050

MOZATYNK-S 051

TYNKOLIT-T 330

POWIĄZANE ARTYKUŁY

 

© KREISEL – Technika Budowlana Sp. z o.o. 2017 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności.

Projekt:    

Udostępnij artykuł

Podziel się ze swoimi znajomymi!