JAKIEGO KLEJU UŻYĆ DO PŁYTEK Z KAMIENIA NATURALNEGO?

Wnętrza

Kamień naturalny taki jak marmur, piaskowiec czy trawertyn wymagają specjalnych rozwiązań przy ich montażu do podłoża.

Szare kleje mogą powodować przebarwienia, co jest związane z ich kolorem oraz związkami wapnia znajdującymi się w szarym cemencie. Do tego typu okładzin dobrym rozwiązaniem jest biały klej do płytek, a najlepszym najnowszy w ofercie firmy KREISEL BIAŁY KLEJ ŻELOWY z nanocząsteczkami.

To innowacyjna zaprawa klejąca klasy C2TE do przyklejania wszystkich rodzajów płytek kamiennych oraz ceramicznych. Dzięki bardzo dużemu zakresowi grubości warstwy (od 2 do 15mm) możliwe jest jego nakładanie także na nierównych podłożach oraz na płytki o zmiennej grubości. Klej ten stanowi idealne rozwiązanie do płytek mozaikowych, gdzie bardzo ważny jest kolor oraz jego konsystencja i drobne uziarnienie.

KLEJ ŻELOWY 110B to bardzo uniwersalny wyrób, nadaje się także do płytek o niestandardowych wymiarach (prostokątne, których jeden bok jest kilkukrotnie dłuższy od drugiego imitujące panele drewniane) oraz do płytek wielkoformatowych. Dzięki niemu można montować płytki na każde podłoże występujące w mieszkaniach, domach, powierzchniach handlowych, halach produkcyjnych, wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Idealny na tarasy, balkony, elewacje, ogrzewanie podłogowe.

Po wyschnięciu jest wodo i mrozoodporny. Bardzo wysoka adhezja powoduje, że klej idealnie rozprowadza się na gładkich i śliskich podłożach takich jak lamperie olejne, betony i stare płytki ceramiczne. Nie ma konieczności stosowania dodatkowych warstw gruntujących, co przyspiesza prowadzenie prac.

CECHY

 do kamienia naturalnego

 wysokoelastyczny

 drobnoziarnisty

 rekomendowany na trudne podłoża

 do wszystkich rodzajów i formatów płytek

PARAMETRY

 Klasa i typ kleju: C2TE

 Grubość warstwy: od 2 do 15 mm

 Możliwość wchodzenia: po minimum 24 godzinach

 Możliwość spoinowania: po minimum 48 godzinach

 Czas układania płytek po nałożeniu kleju: do 30 minut

 Uziarnienie: < 0,3 mm

 Zużycie: średnio ok. 4,5 kg/m²

 Wydajność: ok. 5,0 m²/ worek

 Podłoża: tynki cementowo-wapienne, gipsowe, wapienne, jastrychy cementowe, anhydrytowe, płyty g-k oraz cementowo- włóknowe, stare lamperie olejne, stare okładziny ceramiczne oraz podłoża surowe takie jak ściany z betonu komórkowego, elementów silikatowych, betonowych i ceramicznych

POWIĄZANE PRODUKTY

KLEJ ŻELOWY BIAŁY 110B

POWIĄZANE ARTYKUŁY

 

© KREISEL – Technika Budowlana Sp. z o.o. 2017 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności.

Projekt:    

Udostępnij artykuł

Podziel się ze swoimi znajomymi!