DREWNIANE PODŁOŻE? KONIECZNIE SPRAWDŹ PRZED REMONTEM

Wnętrza

Remontując mieszkania często przychodzi nam się zmierzyć z drewnianymi podłogami. Drewno to podłoże bardzo trudne, wymagające więc użycia specjalistycznych produktów.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Przed przystąpieniem do wykonywania prac związanych z wylewaniem masy samopoziomującej na podłożu drewnianym należy starannie je przygotować.

KROK 1

Musimy zadbać o to, aby podłoga z desek lub płyty OSB stanowiły solidne podłoże – deski czy płyta OSB nie mogą się uginać pod naszym ciężarem.

KROK 3

Polakierowane lub pomalowane podłogi z desek należy odkurzyć, oczyścić i zmatowić.

KROK 2

Drewniana powierzchnia powinna zostać oczyszczona z wszelkich pozostałości starych klejów czy farb, które mogłyby osłabić przyczepność.

KROK 4

Zanim przystąpimy do prac, na podłoża drewnopochodne należy zastosować grunt.

UKŁADANIE PŁYTEK

Podłoże z desek, które często są wypaczone, krzywe najlepiej przygotować poprzez przykręcenie płyt OSB lub wiórowych. Na takim podkładzie możemy przystąpić do kolejnych prac.

Jedną z możliwości jest bezpośrednie przyklejenie płytek za pomocą gotowego kleju do płytek.

Co zrobić w przypadku, gdy podłoga jest nierówna?

Można skorzystać ze specjalistycznej cementowej wylewki samopoziomującej, do wykonywania warstwy wyrównującej na podłożach trudnych takich jak ogrzewanie podłogowe, płyty OSB, wiórowe i inne drewnopochodne. Dzięki zastosowaniu specjalnych polimerów zwiększających przyczepność oraz dodatkowi w postaci włókien zbrojących poprawiających wytrzymałość na rozciąganie, wylewka nie pęka pod wpływem niewielkich odkształceń, a także mostkuje niewielkie rysy w podłożu. Po związaniu wytrzymałość wylewki na ściskanie wynosi >25 MPa. Dzięki tym wszystkim cechom wylewka nadaje się do starego budownictwa, gdzie trudne podłoże jakim jest drewno występuje bardzo często.

Pamiętajmy! Ważne aby przed wylaniem uszczelnić i naprawić wszystkie możliwe szczeliny i rysy w podłożu. Po wylaniu, klejenie płytek można wykonywać już po 3 dniach schnięcia.

Bartosz Polaczyk

Ekspert KREISEL

POWIĄZANE PRODUKTY

RENOGRUNT 414

GRUNTOBET 310

GOTOWY KLEJ DO PŁYTEK 111

POWIĄZANE ARTYKUŁY

© KREISEL – Technika Budowlana Sp. z o.o. 2017 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności.

Projekt:    

Udostępnij artykuł

Podziel się ze swoimi znajomymi!